Start > Żużel > Najlepsza liga - wywiad ze Stephanem Kattem
Sportingbet.pl
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Żużel: Najlepsza liga - wywiad ze Stephanem Kattem
2009-02-04 15:00 Łukasz Jażdżewski

- Dlaczego nie pozostałeś w Łodzi, a zdecydowałeś się na starty w Kolejarzu?

- Pasuje mi tor w Opolu. Jest bardzo podobny do tego, na którym ścigałem się w angielskim Sommerset. Kiedy startowałem tutaj dwa lata temu to wywalczyłem czternaście punktów. Jeśli chodzi o Orła to problemem dla mnie były terminy spotkań. Niekiedy dwa dni przed meczem dostawałem powiadomienie o starcie. Jeśli jeździ się w kilku ligach to taki system nie zdaje egzaminu.

- Co zamierzasz osiągnąć z opolskim zespołem?

- Chciałbym, aby nadchodzący sezon był udany dla mnie i zespołu. Dobrze jest kiedy cała drużyna idzie do przodu. To jest niesamowite uczucie, kiedy każdy każdego dopinguje oraz wzajemnie się mobilizuje, to zmusza do jeszcze większego wysiłku. Zdaję sobie sprawę, że nie zawsze będzie okazja, aby wszyscy jeźdźcy spotkali się na meczu. Jeśli z jazdy czerpie się przyjemność to wtedy łatwiej o wynik.

- Jak przygotowujesz się do sezonu?

- Z powodu kontuzji nie jestem w stanie ćwiczyć zbyt intensywnie, jednak już pływam. W lutym zostaną usunięte metalowe części z mojej ręki i wtedy będę przygotowywał się z pełnymi obciążeniami i jeździł na motocrossie.

- Czy będziesz startował jeszcze w innych ligach?

- W tym sezonie rezygnuję ze startów w Anglii. Żużel jest moją pasją oraz dobrą zabawą, ale jest także moją pracą. Wartość funta w stosunku do euro zaczęła spadać, w tym roku będzie się on jeszcze obniżał. Mój team ma nowego szefa i zdecydowaliśmy, że rezygnujemy ze startów na Wyspach.

- Jakie cele stawiasz sobie w nadchodzącym sezonie?

- Jak co roku chcę dać z siebie wszystko co najlepsze. Wierzę, że drużyna Kolejarza będzie na tyle zmobilizowana, aby piąć się po szczeblach drugiej ligi. W barwach Orła udało mi się kilka razy wywalczyć po piętnaście punktów i mam nadzieję, że tak będzie w tym sezonie.

- Jesteś członkiem Teamu Ortema Fuchs. Co daje ci przynależność do tego zespołu?

- Kiedy spojrzy się na Formułę 1 czy motocross to wszyscy zawodnicy startują pod jakimś szyldem. Jest to także dobre rozwiązanie techniczne dla sponsorów, którzy łożą fundusze na określone teamy. Może jest to bardziej kosztowne dla darczyńców, ale zawsze mają pewność, że przynajmniej dwaj zawodnicy będą go reklamować. Ułatwieniem jest np. kupowanie sprzętu czy części.

- Co sądzisz o polskiej lidze?

- Jest tu wielu zawodników, którzy startują w kilku ligach. Ponadto są tu uzdolnienie juniorzy. Muszę szczerze powiedzieć, że jest to najlepsza liga na świecie.

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
autor:

(imię)
Treść:

(maksymalnie 400 znaków)
Szukamy współpracowników!
Znasz się na sporcie?
Chcesz zostać dziennikarzem?
Zgłoś się do nas!
Oferujemy akredytacje.

Zapraszamy!

redakcja@sportopolski.pl


SportOpolski na

TWOJA WIZYTÓWKA


www.smsopole.sportopolski.pl


www.startopole.sportopolski.pl

© 2008 sportopolski.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: infoexpert - ixcms ™