Start > Piłka nożna > Porażka i remis tuż przed Euro 2016
Sportingbet.pl
to Twój sportowy bukmacher internetowy.
Wyszukiwarka ofert pracy
Piłka nożna: Porażka i remis tuż przed Euro 2016
2016-06-07 15:10 Redakcja

Porażką i remisem zakończyły się ostatnie mecze reprezentacji Polski przed tegorocznym turniejem Mistrzostw Europy, który rozpocznie się już za kilka dni we Francji. Kibice biało-czerwonych zadają sobie pytanie czy należy się obawiać o formę naszych piłkarzy?

Mecz z Holandią rozegrany w ubiegłą środę z całą pewnością nie był z założenia meczem prostym. Wprawdzie niesieni falą emocji związanych ze zbliżającym się turniejem wydawało się, że Polacy bez problemów pokonają pomarańczowych, którzy przecież nie jadą na turniej Euro 2016. Jednak oprócz faktu braku Holandii w finałach Euro na korzyść gości przemawiały wyniki osiągnięte podczas ostatniego mundialu oraz ciągle bardzo wysoka pozycja w rankingu Fifa. Nie należało się też spodziewać, że reprezentanci Holandii łatwo oddają inicjatywę w tym meczy, im Tm bardziej zależy zapewne aby zmazać złe wspomnienia z eliminacji do Euro. Jedną z okazji do tego, aby pokazać dobry football był właśnie mecz z Polską. Pierwsze połowa zdecydowanie należała do holendrów, co zostało podkreślone zdobytym golem. Drugą połowa rozpoczęła się od inicjatywy zawodników znad Wisły, a dobra postawa pozwoliła naszym zawodnikom wyrównać. Niestety końcówka meczu tu udana akcje gości i ostateczna przegrana 1-2. Pozytywem pierwszego meczu towarzyskiego może być fakt, iż polska drużyna potrafiła się podnieś i mimo nie najlepszej gry, było widać chęć walki, a to wielki plus.

Dogodną okazją do uzyskania zdecydowanie lepszego wyniku był poniedziałkowy mecz z reprezentacją Litwy. Wprawdzie każdego rywala tak samo należy szanować, ale wydawało się, że z Litwą można uzyskać lepszy wynik niż z Holandią. I rzeczywiście kibice mieli racje, jednak remis w stosunku 0-0 to również nie jest wynik, który zadawalałby biało-czerwonych, którzy przecież mają spore apetyty przed tegorocznym turniejem. Problemem naszej reprezentacji w tym meczu byłą również skuteczność w ofensywie. Ciężko będzie osiągnąć dobry wynik bez odpowiedniej ilości akcji bramkowych. Warto również zauważyć, że gra w defensywie także nie należała do zbyt porywających, a momentami pomoc naszych bramkarzy byłą nieoceniona.

Zbliżające się turniej z całą pewnością będzie wielkim, emocjonującym świętem. Kibicowanie przed telewizorem, obstawianie na smartfonach czy też oglądanie zawodów na żywo z całą pewnością dostarczy wielu pięknych chwil. Wszystkim polskim kibicom jak i samym piłkarzom należy życzyć przede wszystkim dobrej formy i wielu bramek, które niech zaprowadzą naszą reprezentację jak najdalej w turnieju Euro 2016.

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
autor:

(imię)
Treść:

(maksymalnie 400 znaków)
Szukamy współpracowników!
Znasz się na sporcie?
Chcesz zostać dziennikarzem?
Zgłoś się do nas!
Oferujemy akredytacje.

Zapraszamy!

redakcja@sportopolski.pl


SportOpolski na

TWOJA WIZYTÓWKA


www.smsopole.sportopolski.pl


www.startopole.sportopolski.pl

© 2008 sportopolski.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: infoexpert - ixcms ™